V roce 1879 vystoupili slánští ochotníci na veřejnost s návrhem na postavení vlastní divadelní budovy. Vítězný projekt předložil Jindřich Fialka. Stavitelem byl František Štech a dne 24. června 1882 byl slavnostně položen základní kámen nové budovy, která byla již 30. prosince 1883, 42 dní po Národním divadle, slavnostně otevřena. První hrou bylo představení Kolárova historického dramatu „Primátor“.
Vstupenky na představení v městském divadle můžete zakoupit on-line nebo v předprodejní pokladně Městského kina ve Slaném (Masarykovo nám. 159) každý den včetně sobot a nedělí od 16 do 20 hodin. Tel. +420 312 522 608.
Pokladna v divadla je otevřena hodinu před představením.
Telefon do divadelní pokladny: +420 602 508 702
Vstup do divadla je řešen bezbariérově.
Na místě původně románské baziliky byl rozšířen v gotickém slohu děkanský kostel sv. Gotharda.
V této době bylo částečně na starších základech zaklenuto dnešní trojlodí, postaven presbytář a sakristie. Presbytář je sklenut síťovou klenbou, vyzdobenou na počátku 16. století malbami žehnajícího Krista a evangelistů. Při této příležitosti byla na svorník klenby v presbytáři umístěna hlava Krista.
Za pozornost návštěvníků stojí původní renesanční křtitelnice z roku 1511. Dochován je i původní pozdně gotický dřevěný krov a v západním portálu pozdně gotické dveře z počátku 16. století.
Piaristická kolej čp. 159 - Hrabě Bernard Ignác Bořita z Martinic založil v roce 1658 piaristickou kolej a dostavěna byla v roce 1665. Kolej piaristů sloužila studentům do roku 1939. Poté se gymnázium přestěhovalo do nové budovy na Smetanově náměstí. Součástí budovy je bývalá kolejní kaple Zasnoubení Panny Marie.
V roce 1997 probíhala celková rekonstrukce objektu. Dnes v budově sídlí vlastivědné muzeum, Knihovna Václava Štecha a městské kino.
V Praze 1 - Starém Městě stojí na Staroměstském náměstí jedna z nejdůležitějších a nejznámějších památek hlavního města České republiky, Staroměstská radnice. Radnice vznikla už v roce 1338 a sloužila jako sídlo samosprávy Starého Města, bezmála 70 metrů vysoká gotická věž s arkýřovou kaplí je pak její nejstarší částí. Dominantou věže je jedinečný orloj, na kterém se v každou celou hodinu od 9 do 23 hod. rozpohybuje 12 apoštolů. Orloj už stovky let ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře.
Petřínská rozhledna, jedna z neodmyslitelných dominant Prahy, byla postavena v rámci Jubilejní výstavy r. 1891 jako volná kopie pařížské Eiffelovy věže (k té je v poměru 1:5), je vysoká 58,70 m a na její vrchol, který je ve stejné nadmořské výšce jako skutečná Eiffelova věž, vede 299 schodů. Rozhled z ní předestírá nejen celou Prahu, ale za jasného počasí i výhled po bezmála celých Čechách.
Na návštěvníky muzea čeká expozice, která je seznámí s historií četnictva a policie na českém území v letech 1850–1938, za a po druhé světové válce. Nechybí části zaměřené na kriminalistiku, ochranu hranic nebo protidrogovou problematiku. K vidění jsou stejnokroje, výzbroj a výstroj, ale také na osm set fotografií. Ve venkovní části expozice si zájemci mohou prohlédnout velkou techniku, mezi ní například vrtulník Mi-2.
Správce místnosti vás připraví na dobrodružství, které vás na Titaniku čeká. Moc toho neprozradí, na všechno si budete muset přijít sami. Potom začne běžet vašich 60 minut zkoumání, hledání, hádání, dekódování a odemykání životně důležitých zámků. Pro bezradné bude připravena nápověda, nebojte se o ni říct. Napětí bude stoupat a vy se - snad - z lodi dostanete včas. Držíme vám palce, voda je tam prý totiž hrozně ledová!
11 ha městský park, za druhé světové války známý jako Smetanovy sady, vznikl už před více než 100 lety sloučením pozemků často viničních usedlostí a zahrnuje například i nádhernou zahradu Kanálka. Z ní byly do dnešních sadů, bezpochyby jednoho z nekrásnějších vinohradských parků, přeneseny třeba Mlíkárna, pozdně klasicistní rozhledna s vyhlídkou, v níž je dnes pěkná kavárna, nebo pískovcový obelisk s ptačími reliéfy. Z parku se otevírají nádherné výhledy na Prahu: vidět jsou odsud Hradčany nebo Petřínská rozhledna, Pražský hrad nebo Hlavní nádraží.
Muchovo muzeum – jediné muzeum na světě věnované životu a dílu světově známého představitele secese Alfonse Muchy (1860-1939) bylo otevřeno veřejnosti v Praze 13. 2. 1998. Muchovo muzeum se rozkládá na 500 m2, včetně muzejního obchodu nabízejícího exkluzivní kolekci dárků a plakátů s motivy děl A. Muchy. Muzeum je otevřeno denně od 10:00 do 18:00 hod.
© Všechna práva vyhrazena 2025 Noir Hotels s.r.o.
Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení, technologie jako jsou soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Penzion Homér Slaný